Kosmetyki indyjskie
Pielęgnacja skóry

moda (20)Jednym z najpopularniejszych mitów dotyczących pielęgnacji skóry jest przekonanie, że skórę tłustą należy porządnie odtłuścić. Co najczęściej oznacza owo odtłuszczanie? Porządne wysuszenie, co w przypadku skóry tłustej nie ma prawa zakończyć się sukcesem. Dlaczego?
Jednym z powodów, przez które skóra nadmiernie się przetłuszcza, jest brak równowagi hydro-lipidowej. Kiedy owa równowaga jest zachwiana, zlokalizowane w ujściu mieszków włosowych gruczoły łojowe otrzymują informację, że należy podwoić moce produkcyjne i za pomocą łoju zamienić nierównowagę w równowagę. Co jednak oznacza nierównowaga hydro-lipidowa? Oznacza tyle, że skóra jest zbyt… sucha. Tak więc gruczoły łojowe na wysuszoną i odwodnioną skórę reagują nadprodukcją sebum, która z kolei skutkuje w postaci tłustej strefy T. Chcąc odtłuścić twarz, znowu ją wysuszamy… i tak dalej. Postępując w ten sposób pozbawiamy się możliwości rozwiązania problemu. Dlatego nowoczesna kosmetologia radzi skórę tłustą intensywnie nawilżać, dzięki można zapanować nad nadprodukcją sebum.

Ciekawe wpisy tematyczne o modzie:

About the author

Related Posts

Frazy kluczowe: szycie firan kędzierzyn, Fotoodmładzanie żary, durobet ceny, kawitacja kielce, internorm okno kf410, glutamina katowice, standy eliptyczne cena druku, biceps 34cm, Porównanie 2016 technorattan kontra polipropylen, kubota l3200 cena, etykiety inspekcyjne na zamówienie